: مخفی کردن استثنایی! فایل ها و پوشه های ویندوزسلام علیکم و علیکم السلام!

اکثر کاربران ویندوز XP با قابلیت Hidden کردن یا مخفی کردن فایلها از طریق قسمت Folder Option آگاهی دارند. هنگامی که شما فایل یا فولدری را Hidden میکنید کافی است که از طریق View > Folder Option قابلیت دیدن فایلهای Hidden را فعال کنید تا این فایلهای مخفی شده به سادگی مجدد رویت شوند. اما در این ترفند قصد داریم روشی بسیار کارآمد را به شما معرفی کنیم که همواره فایلهایی که Hidden کرده اید را Hidden نگه میدارد! به طوریکه حتی با فعال کردن گزینه Show hidden files and folders هم فایلها همچنان مخفی باقی خواهند ماند.

ابتدا از منوی Stat وارد Run شوید. سپس دستور cmd را تایپ نموده و Enter بزنید. اکنون در داخل CMD کد زیر را وارد کنید و Enter بزنید:
attrib +h +s D:/Tarfandestan
این کد فولدر Tarfandestan را در درایو D مخفی میسازد. به Space های خورده شده در میان کد نیز دقت کنید. با این عمل فولدر Tarfandestan کاملأ از روی هارد شما مخفی میشود. در صورتی که میخواهید یک فایل را نیز مخفی کنید کافی است آدرس را بدین شکل وارد کنید:
attrib +h +s D:/gham-name.blogsky/Tarfandestan.exe
این کد فایل Tarfandestan.exe را در داخل درایو D و پوشه gham-name.blogsky مخفی میسازد. اما چگونه این فایلهای مخفی کرده را بازگردانیم؟ بدین منظور در داخل CMD دستور زیر را وارد کنید تا به ترتیب فایلهای مخفی شده مان آشکار گردند:
attrib -h -s D:/Tarfandestan
attrib -h -s D:/Windows/Tarfandestan.exe 
محل و نام فایل مخفی شده تون رو فراموش نکنین که .....

 پی نوشت: همون طور که دیدین من اسم فولدر و فایل که 'ترفندستان' بود رو تغییر ندادم تا خدایی نکرده گله ایی درمورد کپی-رایت پیش نیاد!و منبع رو هم آخر مقاله ذکر گردانیدم!

منبعنوشته شده توسط نیما در روز پنج‌شنبه 10 اسفند 1385 ساعت 16:53

پیوند | چاپ | نظرات شوما ! [0]آخرین مطالب

موضوعات


بایگانیخانه پیوندامکانات وبلاگ
عکس های تصادفی

آمار وبلاگ
کل بازدید ها : 167205